Vrtec pri OŠ Globoko v času COVID-19 ukrepov in omejitev na področju vzgoje in izobraževanja

Vlada RS je v četrtek, 11. 2. 2021 sprejela Odlok o spremembah in dopolnitvah Odloka o začasni prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja ter univerzah in samostojnih visokošolskih zavodih, s katerim še naprej ostajajo odprti vsi vrtci v Republiki Sloveniji.

V vzgojno-izobraževalnem procesu, ki ga izvajamo v vrtcu, lahko sodelujejo le zdravi otroci ter zdravi zaposleni.

Z dnem odprtja vseh vrtcev, so storitve vrtca za starše plačljive. Če je otrok odsoten zaradi karantene, so starši plačila oproščeni (na podlagi 102. člena PKP5-ZZUOOP). V primeru, da bi vrtec moral zapreti oddelek ali enoto zaradi okužb z virusom SARS-CoV-2, so starši oproščeni plačila (po 128. členu ZIUOPDVE).
Za varen prihod in odhod otrok v in iz vrtca z vso odgovornostjo poskrbijo starši.